REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK

Porady eksperta: 81 751 81 42

Polish Croatian Czech English German Italian Russian Spanish Swedish

aktualności

Firma REAM-POLAND Sp. Z o.o. realizuje projekt z Funduszy Europejskich pt.: „EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA I GOSPODARKA NISKOMIEJSKA”

W ramach działania 5.1 RPO WL 2014-2020

Celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej przedsiębiorstwa poprzez modernizacje systemu ogrzewczego, ocieplenie ścian zewnętrznych, dachu i podłogi, wymiany bramy, wymiany oświetlenia wbudowanego oraz wdrożenie systemu zarządzania energią
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa: 5 EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA I GOSPODARKA NISKOMIEJSKA,
Działanie: 5.1, współfinansowanego ze środków europejskich


 

 INŻ.ODW INŻ.ODW.EN

 


UWAGA!

W związku z ubieganiem się o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020, w ramach Działania 4.2 Produkcja energii z OZE w przedsiębiorstwach, Oś priorytetowa 4 Energia przyjazna środowisku, projektu pn. „Instalacja fotowoltaiczna w firmie "REAM-POLAND"” zwracamy się z prośbą o przedstawienie oferty na:

wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnego z dokumentacją zamieszczoną w załącznikach:

1. Zapytanie ofertowe
2. Załącznik nr.1 Formularz oferty wraz z oświadczeniami


 

Szanowni Państwo,

W związku z realizacją projektu pt. "Wzrost konkurencyjności firmy REAM POLAND poprzez wdrożenie innowacyjnej metody inżynierii odwrotnej oraz wprowadzenia na rynek nowych elastycznych usług w zakresie regeneracji elementów turbin wiatrowych oraz części turbosprężarek dla branży motoryzacyjnej i lotniczej" zapraszamy do składania ofert.

Załączniki:

  1. Zapytanie ofertowe nr.1
  2. Zapytanie ofertowe nr.2
  3. Zapytanie ofertowe nr.3


Załącznik nr 1 - oświadczenie
Załącznik nr 2 - formularz ofertowyUwaga!

W ostatnim czasie wiele firm i osób zaczęło zajmować się regeneracją i sprzedażą turbosprężarek widząc w tym łatwy i szybki zarobek, oferują one turbosprężarki używane i po pseudoregeneracji z gwarancją !!!!

Firmy te mając dostęp do używanych turbosprężarek z rozbitych aut , myją je i czyszczą czasami wymieniają pierścienie bez sprawdzenia czy podstawowe wymiary pozostałych części mieszczą się w tolerancji producenta i składają je bez wyważenia !!!! ( Wyważenie części wirujących jest podstawą dobrego funkcjonowania turbosprężarki , a jeśli chodzi o turbosprężarki nowej generacji ze zmienną geometrią bez doważenia ich na specjalnej wyważarce szybkoobrotowej nie wolno ich montować w aucie gdyż może grozić to przykrymi konsekwencjami dla użytkownika auta ,łącznie z uszkodzeniem silnika ).

Turbosprężarki takie można kupić na rynku w kwotach od 400,- do 1000,- pln , i jeśli nie puszczą oleju lub rozsypią się zaraz po zamontowaniu to wytrzymują najwyżej od kilku do kilkunastu tysięcy , trafiają się szczęśliwcy którzy przejezdżaja nawet kilkadziesiąt tysięcy , ale można policzyć ich na palcach jednej ręki .

Turbosprężarka zregenerowana prawidłowo w/g technologi naprawy producenta , ma takie same parametry jak nowa i otrzymuje taką samą gwarancję . Wiele osób zostało oszukanych przez pseudoregenerantów turbosprężarek i niesłusznie jest uprzedzona do turbosprężarek zregenerowanych w technologi producentów turbo , dlatego też każda turbosprężarka regenerowana powinna posiadać certyfikat z kartą gwarancyjną ,które dają nam pewność kto wykonał taką regenerację  i jak została doważona . Regenerację  takiej turbosprężarki może wykonać serwis odpowiednio wyposażony i najlepiej z długoletnim doświadczeniem w branży , które gwarantuje nam pewność dobrze wykonanej usługi .

Ważne też jest aby naszą starą turbosprężarkę jeżeli decydujemy się na zakup drugiej sprawdził serwis turbo i określił przyczynę jej uszkodzenia jest to niewielki koszt , a pozwoli to nam na uniknięcie ponownego uszkodzenia turbosprężarki ,gdyż nie zawsze warsztaty wymieniające turbosprężarkę na drugą są w stanie prawidłowo ocenić przyczynę uszkodzenia i usunąć ją.

W ostatnich latach dzięki dotacjom unijnym  serwisy naprawiające  turbosprężarki powstają jak grzyby po deszczu . Z ostatnich danych jakie otrzymałem wynika że w Polsce jest około 400 firm , warsztatów , serwisów nie wiadomo jak je nazwać , które zajmują się regeneracją turbosprężarek , nie mając o tym zbyt wielkiego pojęcia . Serwisy takie zajmują się wymienianiem całych podzespołów do regeneracji /core assy/ na nowe , często wątpliwej jakości i niewiadomego pochodzenia bo tak jest szybciej i taniej . Dlatego też takie turbosprężarki robią na silnikach max 30,50 tys kilometrów  , gdzie normalnie powinny zrobić 150-200 tys km  . Dlatego oddając turbosprężarkę do regeneracji sprawdźmy kto ją będzie robił

Najnowsza informacja dla warsztatów i serwisów samochodowych z Lublina i okolic od 01.07.2013 do końca roku rozpoczynamy działanie Programu Lojalnościowego mającego na celu stworzenie  sieci serwisów  w naszej bazie internetowej , które  z nami współpracują lub chcą współpracować .Wszystko to po to aby dać naszym klientom pewność rzetelnie wykonanej usługi w zakresie diagnostyki , demontażu i montażu turbosprężarki na pojeździe .

W sprawie proszę kontaktować się z BIUREM OBSŁUGI KLIENTA pod numerem +48 509 856 034 lub pod numerem stacjonarnym +48 81 7518142